اولین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در صنعت آب و برق

تاریخ شروع : ۱۰ دی ۱۳۹۹
تاریخ پایان : ۱۱ دی ۱۳۹۹
اولین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در صنعت آب و برق

AWPC2020

مهلت ثبت نام: ۱۳۹۹/۰۹/۳۰

مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی غرب به پشتوانه بیش از یک دهه تجربه راهبری و سازماندهی پروژه های ارتقاء بخش شغلی کارشناسان صنعت آب و برق و با هدف کمک به توسعه این صنعت راهبردی از طریق به اشتراک گذاری دستاوردهای ارزنده تحقیقاتی و تجربیات حرفه ای و همچنین معرفی پروژه های برتر و قابل اجرا در حوزه های مختلف آب و برق در سال ۱۳۹۸ پیشنهاد برگزاری یک همایش سراسری را مطرح نمود. در گام بعد با جلب مشارکت دانشگاه رازی و جمع بندی سناریوهای مختلف نهایتاً برای برگزاری یک همایش علمی سراسری با عنوان"کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در صنعت آب و برق" توافق شد. این توافق با برگزاری جلسات متعدد، تقسیم کار، اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط، راه اندازی سایت رسمی و آغاز به کار دبیرخانه کنفرانس در ماه های پایانی سال ۹۸ وارد فاز اجرایی شد. با ظهور بیماری کرونا و مشکلات و محدودیت های ناشی از آن نه تنها کار متوقف نشد که با اخذ تصمیمات و تمهیدات مقتضی و بازنگری در برنامه ریزی و زمانبندی ها فعالیت ها توسعه یافت.

مطابق برنامه ریزی های اولیه  مقرر بود در کنار این کنفرانس کارگاه های علمی و کاربردی و نمایشگاه جنبی با حضور صنایع تولیدی و خدماتی خصوصی و دولتی زیر مجموعه صنعت آب و برق نیز برپا شود که با توجه به لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا به کنفرانس بعد موکول و شکل برگزاری کنفرانس از حضوری به مجازی تغییر نمود.

با توجه به استقبال و مشارکت فعالانه محققان مهلت ارسال مقالات در دو نوبت تمدید و تا آذر ماه سال جاری بیش از ۱۰۰ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که کار داوری آنها در شرف اتمام و اعلام نتایج است. بخش قابل ملاحظه ای از مقالات داوری شده واجد مولفه های پژوهشی حرفه ای صنعت آب و برق بوده و از ارزش بالای علمی و کاربردی برخوردار هستند.

امید است این کنفرانس که می توان آن را اولین همایش ملی مشترک بین دانشگاه و وزارت نیرو تلقی کرد ضمن فراهم نمودن عرصه ای مناسب برای تبادل دانش و تجربه فعالان  حوزه های صنعت آب و برق، به نزدیکی دیدگاه ها و رسیدن به یک باور مشترک در اهمیت پژوهش های حرفه ای در توسعه پایدار صنعت آب و برق و نقش محوری و وظیفه خطیر مراکز آموزشی و پژوهشی در این زمینه کمک نماید.

آدرس های اینترنتی نشست:

برای مشاهده جدول کامل نشست ها اینجا کلیک نمایید.