آغاز برگزاری دوره های آموزشی خانواده توانمند وزارت نیرو (طرح خاتون)

۰۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۳ کد : ۳۴ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۸۰۶
دوره های آموزشی خانواده توانمند وزارت نیرو (طرح خاتون) مطابق برنامه ریزی های قبلی روز دوشنبه ۹۹/۰۸/۰۵ رأس ساعت ۱۱ با حضور و سخنرانی مشاور وزیر در امور زنان و خانواده پیرامون مباحث خانواده و لزوم اجرای این دوره ها برای توانمندسازی کارکنان شاغل در وزارت نیرو آغاز گردید.

دوره ­های آموزشی خانواده توانمند وزارت نیرو (طرح خاتون) مطابق برنامه ­­ریزی های قبلی روز دوشنبه99/08/05 رأس ساعت 11 با حضور و سخنرانی مشاور وزیر در امور زنان و خانواده پیرامون مباحث خانواده و لزوم اجرای این دوره ها برای توانمندسازی کارکنان شاغل در وزارت نیرو آغاز گردید. مولود شیوا، وزارت نیرو را به عنوان وزارتخانه دوست دار خانواده معرفی و از اهمیت توانمندسازی کارکنان در مباحث خانواده سخن گفت. ایشان مخاطب اصلی این دوره را زنان شاغل دانستند البته تأکید نمودند حضورکارکنان مرد و همچنین فرزندان کارکنان، مفید و کارگشا است.

پس از سخنرانی افتتاحیه، اولین دوره از این طرح با عنوان اقتصاد خانواده با تدریس دکتر قربان محمد پورقاز در سرفصل­های تولید در خانواده، مصرف در خانواده، تغذیه سالم، مسکن، صرفه جویی در مصرف با نگاه ویژه مدیریت به مصرف آب و برق، چگونگی برنامه ریزی (درآمد خانواده)، انواع سرمایه، مصارف شرعی و پرداخت مالیات (مالیات، خمس، انفال و...) اجرا شد.

لازم به ذکر است جاماندگان از این دوره آموزشی می توانند به صورت غیر برخط از سامانه آموزش از راه دور وزارت نیرو به نشانی www.ieht-gtc.ir از محتوای جلسه اول استفاده نموده و در آزمون و ارزیابی شرکت نمایند.

اجرای این طرح دوشنبه آینده نیز رأس ساعت 11 با موضوع آسیب­­ شناسی خانواده و تدریس دکتر سید محسن فاطمی ادامه خواهد یافت.


( ۷ )