رونمائی از تارنمای ارائه خدمات آموزشی به کشورهای همجوار

۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۱ کد : ۴۵ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۶۶۴
در راستای توسعه دیپلماسی آموزشی در حوزه صنعت آب و برق و فراهم سازی کانال ارتباط بین مراکز آموزشی صنعت آب و برق و کشورهای همجوار، تارنما (وب سایت) به زبان انگلیسی با قابلیت ثبت سفارش خدمات آموزشی راه اندازی شد. در این تارنما، معرفی امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مراکز آموزشی وابسته به موسسه، فهرست و محتوای دوره های آموزشی قابل ارائه در سطح بین المللی به تفکیک رشته تخصصی و سوابق کاری در سایر کشورها ارائه شده است.

مراسم این رونمائی، در حضور محمدصالح اولیاء، معاون منابع انسانی و تحقیقات، محمدعلی فرحناکیان، مشاور امور بین الملل وزیر نیرو، محمدمهدی نوربخش، مدیرکل دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری و محمدرضا فدائی تهرانی، سرپرست موسسه آموزش های تخصصی برگزار شد و در آن سوابق صادرات خدمات آموزشی صنعت آب و برق به کشورهای همجوار و راهکارهای توسعه آن موردبررسی و تبادل ­نظر قرار گرفت.  

محمدصالح اولیاء، با اشاره به جایگاه برتر صنعت آب و برق ایران در منطقه، پتانسیل موجود برای تسهیل و توسعه سازوکارهای ارائه خدمات آموزشی و توانمندسازی منابع انسانی برای کشورهای همجوار را بالا دانست. وی، برنامه ریزی پایدار با مشارکت تولیدکنندگان کالا و خدمات بخش خصوصی برای صادرات خدمات آموزشی را لازم و ضروری دانسته و بر نقش موسسه آموزش به عنوان بازوی حوزه ستادی در این زمینه تاکید نمود.
محمدعلی فرحناکیان، نیز با توجه به رایزنی های گسترده وزارت نیرو در سال های اخیر برای راه یابی به بازارهای هدف منطقه ای، بکارگیری ظرفیت مراکز آموزشی مشابه کشورهایی نظیر ژاپن و آلمان را یکی از ابزارهای مفید معرفی کالا و خدمات صنعت آب و برق کشور و تماس با افراد موثر و تصمیم گیران کشورهای همجوار برشمرد. وی، ضمن تحسین راه اندازی این وب سایت و خدمات قابل ارائه توسط آن، آمادگی مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق جهت همکاری با مراکز آموزشی در معرفی خدمات و برقراری کانال های ارتباطی را اعلام داشت. 
 


( ۴ )