بازدید و نشست کنسولگری های کشورهای همسایه (افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و ترکیه) در محل مجتمع آموزشی خراسان

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۳ کد : ۵۲ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۵۴
با هماهنگی دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در شرق و شمال شرق کشور، شرکت برق منطقه‌ای خراسان و مجتمع آموزشی خراسان، بازدید و جلسه گفتگو جهت توسعه خدمات آموزش‌های تخصصی برق به متقاضیان کشورهای همجوار در مجتمع آموزشی خراسان برگزار شد.

با هماهنگی دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در شرق و شمال شرق کشور، شرکت برق منطقه‌ای خراسان و مجتمع آموزشی خراسان، بازدید و جلسه گفتگو جهت توسعه خدمات آموزش‌های تخصصی برق به متقاضیان کشورهای همجوار در مجتمع آموزشی خراسان برگزار شد.

در این برنامه علاوه بر حضور سرکنسول کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و ترکیه در مشهد، محمدعلی فرحناکیان مشاور بین‌الملل وزیر نیرو، محمد بهشتی منفرد نماینده وزارت خارجه در شرق و شمال شرق کشور و مدیران شرکت برق و مجتمع آموزشی خراسان حضور داشتند.

در ابتدای این نشست، رضا ریاحی مدیرعامل برق منطقه‌ای خراسان به معرفی پارک آموزشی تخصصی فوق توزیع و انتقال در مجتمع آموزشی خراسان پرداخت. وی هدف از برگزاری این جلسه را آشنایی نمایندگی کشورهای همسایه با امکانات این پارک آموزشی به منظور انعقاد قرارداد همکاری آموزشی برای بالابردن دانش فنی و مهارتی کارکنان صنعت برق این کشورها دانست.

در ادامه، مسعود اکبری ثانی، رئیس مجتمع آموزشی خراسان، افزود علاوه بر پارک آموزشی تخصصی فوق توزیع و انتقال، وجود بیش از ۲۰ کارگاه آموزش تخصصی آب و برق و سایر امکانات از جمله کتابخانه، تالار اجتماعات و امکانات اقامتی این مرکز آموزشی را به یکی از مجهزترین مراکز آموزش تخصصی آب و برق در سطح کشور و حتی کشورهای همجوار تبدیل نموده است که با بیش از چهار دهه فعالیت می‌تواند خدمات ارزنده آموزش‌های مهارتی و شغلی را در بالاترین سطح ارائه نماید.

سپس محمدعلی فرحناکیان موضوع سیاست وزارت نیرو در صادرات و واردات برق از کشورهای همسایه و اهمیت توسعه روابط بین کشورهای همسایه را در چارچوب دیپلماسی آموزشی توضیح داد.

همچنین محمد بهشتی منفرد بر جایگاه استان خراسان در ابعاد مختلف مذهبی درمانی اقتصادی کشاورزی و صنعتی از دیدگاه توریسم تاکید و از ارائه خدمات آموزشی این مرکز به کشورهای همجوار حمایت نمود.

پایان بخش این نشست، بازدید از پارک آموزشی تخصصی فوق توزیع و انتقال و آشنایی بیشتر با امکانات آن از نزدیک بود که بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

پارک آموزشی تخصصی فوق توزیع و انتقال دارای چهار بخش زیر می‌باشد که در سطح کشور و حتی منطقه غرب آسیا کم نظیر است:

  1. سایت رله و حفاظت
  2. سایت دیسپاچینگ و اتوماسیون
  3. سایت خطوط فوق توزیع و انتقال
  4. سایت تجهیزات فوق توزیع و انتقال 

 

 


( ۱۶ )