منو اصلی
مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی اصفهان
آزمون استخدامی تعاونی های شرکت برق منطقه ای اصفهان
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی و پژوهشی اصفهان : آزمون استخدامی تعاونی های استان اصفهان در 16 بهمن ماه برگزار گردید.
 ١١:٤٦ - چهارشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
یکصد وبیست ودومین شورای موسسه
یکصد وبیست ودومین شورای موسسه در سیزدهم و چهاردهم بهمن ماه در سالن کنفرانس مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی فارس برگزار گردید.
 ١١:٠٣ - دوشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس واحد آموزشی تهران اهم فعالیتهای چند ماهه را تشریح کرد
برگزاری آزمون استخدامی شهرداری های استان آذربایجان شرقی
دوره آشنایی با قانون گزینش کشور
آگهي ارزيابي كيفي مزايده گران
بازدید دکتر توکلی ریاست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب وبرق از دفترآموزشی بناب / نشست با نماینده مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان بناب
آغاز ثبت نام استخدامی جدید وزارت نیرو
دیدار رئیس موسسه آموزش عالی علمی -کاربردی صنعت آب و برق با مدیر عامل شرکت برق منطقه ای زنجان
تجلیل از مجریان آزمون استخدامی وزارت نیرو
یکصدو بیست ویکمین جلسه شوراي موسسه
دانشجو قشر برگزیده جامعه
اخبار > آغاز بیست و سومین کنفرانس مهندسی برق


  چاپ        ارسال به دوست

حضور وزیر نیرو و وزیر علوم

آغاز بیست و سومین کنفرانس مهندسی برق

در گزارشی که دبیرخانه بیست و سومین کنفرانس مهندسی برق که در اختیار برق نیوز قرار داده است امروز صبح بیست و سومین دوره معتبرترین کنفرانس مهندسی برق ایران با حضور مهندس چیت چیان وزیر نیرو و دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و معاونین وزارت خانه های نیرو، علوم و همچنین وزارت خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز بکار می کند.

در این کنفرانس از دانشمندان بزرگی که در زمینه های مختلف برق و الکترونیک و کامپیوتر در دنیا صاحب نام بوده و دارای جایگاه برجسته ای هستند برای حضور در کنفرانس و ایراد سخنرانی دعوت شده است.

از جمله سخنرانان علمی این کنفرانس می توان به پروفسور بهزاد رضوی، استاد دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) و فارغ‌ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف، پروفسور کریستین ژوتن، پروفسور محمد شاهیده پور از چهره های برجسته دنیا در هوشمندسازی و ریز شبکه های برق، پروفسور صفی‌الدین صفوی نائینی، پروفسور علی محمدجعفری، پروفسور راشد محصل اشاره کرد.

امروز پروفسور شاهیده پور سخنرانی کلیدی در زمینه هوشمندسازی شبکه های برق خواهند داشت. پروفسور محمد شاهيده پور استاد دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر و مدير مركز نوآوري مهندسي برق در انستيتو تكنولوژي ايلينويز آمريكا (Illinois Institute ofTechnology) می‌باشند. ايشان به مدت 30 سال استاد دانشگاه ايلينويز بوده و در سال‌هاي 2005-2010 بعنوان رييس دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر اين دانشكده فعاليت داشته‌اند.

دكتر شاهيده‌پور بعنوان يك متخصص برجسته در زمينه بهينه‌سازي و كنترل سيستم‌هاي توليد و توزيع برق و همچنين در مدل‌سازي اين سيستم‌ها در سطح بين المللي شناخته شده‌اند. ايشان مولف 6 كتاب و بيش از 400 مقاله در زمينه برنامه‌ريزي و كنترل سيستم‌هاي توليد و توزيع برق می‌باشند و در سال 2009 بعنوان مولف، جايزه يكي از بهترين مقالات منتشر شده در IEEE Transaction onPower Systems را از انجمن بين المللي  IEEE دريافت نمودند. 

عصر روز نخست میزگردی تحت عنوان"فروپاشی سیستم های قدرت، فرصت ها و تهدیدها در برنامه ریزی و بهره برداری" توسط دکتر احسان استاد تمام دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.

بیست و سومین کنفرانس مهندسی برق ایران با هدف گسترش دانش فنی از طریق ایجاد محیطی جهت تبادل نظر علمی و فنی، ارائه دستاوردهای علمی و صنعتی آن‌ها، تبادل نظر در مورد مشکلات این حوزه (چه در صنعت و چه در دانشگاه)، آشنایی با مسائل و دستاوردهای روز این حوزه، ارائه آخرین یافته‌های پژوهشی، دریافت آموزش‌های کوتاه‌مدت و همچنین تشویق مشارکت محققان برنامه‌ریزی شده است. 

کنفرانس مهندسی برق ایران زیر نظر انجمن علوم مهندسی برق ایران برگزار می شود که ریاست فعلی آن بر عهده دکتر غفوری فرد نماینده مجلس شورای اسلامی و استاد دانشگاه امیر کبیر است و دکتر مسعود شفیعی نیز از بنیان گذارن اصلی این انجمن علمی است. این کنفرانس جزو محدود کنفرانس های داخلی ایران است که مقالات ارائه شده در آن به زبان لاتین در پایگاه علمی IEEE نمایه می شود.

افتتاحیه کنفرانس از ساعت 9 صبح در محل دانشگاه شهید صنعتی شریف خواهد بود تا یکی از بزرگترین رخدادهای علمی برق در منطقه شروع به کار کند. در این رویداد علمی علاوه بر ارائه مقالات، نمایشگاه جانبی و کارگاه های تخصصی نیز برگزار می گردد.

دوره گذشته این کنفرانس در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده بود.


٠٨:١٢ - سه شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤    /    تعداد نمایش : ١٠٨٩