چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شیراز

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی فارس وابسته به موسسه آموزشهای تخصصی صنعت آب وبرق وزارت نیرو، مراسم گرامیداشت هفته ی دفاع مقدس با حضور حجت الاسلام زارع دبیر امور فرهنگی وزارت نیرو در فارس، جمعی از مدیران عامل ، معاونین ، کارکنان و ایثارگران و صنعت آب و برق استان به میزبانی مجتمع فارس در محل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس برگزار گردید. در این مراسم حجت الاسلام زارع مدیر فرهنگی صنعت آب و برق استان طی سخنانی با گرامیداشت جایگاه رفیع شهدای وطن و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، بیان داشت: استان فارس جزو محدود استانهای کشور است که تقریبا در تمام عملیاتهای جنگ تحمیلی حضور داشته است و در این راه ١٤٦٠٠ شهید و ٣٤٠٠٠ جانباز را با افتخار تقدیم انقلاب نموده است.  سپس حجت الاسلام زارع  به ارائه سخنانی در خصوص عملکرد و برنامه های شورای های فرهنگی و پایگاه های مقاومت بسیج شرکت های صنعت آب و برق استان در هفته ی دفاع مقدس پرداخت.

 در ادامه سرهنگ کوشکی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس نیز طی سخنانی با اشاره به قدرت دفاعی ایران در زمان دفاع مقدس و مقایسه آن با وضعیت امروزی و تشریح تحولات بین المللی و تهدیدات دشمنان ایران اسلامی در شرایط فعلی، خواستار حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس در جامعه و ترویج روحیه ی ایثار و شهادت در میان جوانان و نسل های آینده شد.

 سپس مهندس قلندری مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب با یادآوری دلاوری ها و رشادت های سربازان وطن در دفاع مقدس، ایثار و شهادت در آن ٨ سال دفاع غرورانگیز را مصداق صادقانه ای از ایثار و از خود گذشتگی در راه خداوند عنوان نمود و افزود: برماست که ارزشهای آن همه فداکاری و پایمردی را حفظ و در میان نسل های بعد از جنگ منتشر کنیم تا آیندگان بدانند سربازان در عین مظلومیت عاشق هم بودند و عشق به شهادت در راه خدا باعث گردیده بود تا هر لحظه آماده ی ایثار باشند. در خاتمه بازدیدی از نمایشگاه موزه دفاع مقدس به عمل آمد.

 


١٠:٠٧ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٢